Programok

 Szakmai programok  
10:00–13:00 A kiállítás ünnepélyes Megnyitója
Helyszín: Debreceni Egyetem Böszörményi úti campus Sertés pavilon
Köszöntők:
Vaszkó László kiállításigazgató
Prof. Dr. Bács Zoltán a Debreceni Egyetem Kancellárja.
Prof. Dr. Szilvássy Zoltán Debreceni Egyetem rektora



Üdvözlő beszédet mond:
Pajna Zoltán, Hajdú-Bihar Megyei Közgyűlés Elnöke,
Szólláth Tibor a NAK környezeti fenntarthatóságért felelős alelnöke, NAK Hajdú-Bihar Megyei Szervezetének elnöke
Dr. Papp László, DMJV Polgármestere
10:00-13:00 Díjátadók
Helyszín: Debreceni Egyetem Böszörményi úti campus Sertés pavilon
Stand-szépségverseny díj átadása
Átadja: Miklóssy Ferenc Hajdú-Bihar Megyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöke;
31. Farmer-Expo "Termékdíj" átadása


Átadja: Vaszkó László, kiállításigazgató V-Trade Kiállítások Kft.;
A Farmer-Expón legtöbbet kiállító cégek
Átadja: Dr. Papp László, DMJV Polgármestere és Vaszkó László kiállításigazgató
NAK különdíj Átadó: Szólláth Tibora NAK környezeti fenntarthatóságért felelős alelnöke,a NAK Hajdú-Bihar Megyei Szervezetének elnöke ;
MAGOSZ különdíj Átadó: Örvendi László a MAGOSZ alelnöke, a MAGOSZ Hajdú-Bihar megyei elnöke, Jakab István, az Országgyűlés alelnöke, a MAGOSZ elnöke.
10:00-13:00 Magyarok Kenyere Program-Megyei Kenyérünnep Felszólal:
Jakab István, az Országgyűlés Alelnöke, a MAGOSZ elnöke,
Nt. Czető Norbert, református lelkész
Dr. Nagy István Agrárminiszter: Megnyitó beszéd
12:30 – 13:30 Sertés kerekasztal beszélgetés Vemhes és anyakocák takarmányozástechnológiájának innovatív fejlesztése
Helyszín: Teniszcsarnok I. emelet, különterem
(Az előadások részletes programja a Konferenciák menüben)
13:00 – 15:30 Juhtenyésztési nemzeti workshop
Helyszín: Agrár Étterem, VIP terem.
(Az előadások részletes programja a Konferenciák menüben)
  Állattenyésztési kiállítási tér  
10:30-10:45 Permetező Drón bemutató
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér „A” szektor
11:00-11:30 Jersey show bírálat
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér „A” szektor
11:30-13:00 Holstein fríz show bírálat
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér „A” szektor
11:00-13:00 Juh-kecske tenyészállat show bírálat
Helyszín: Juh-kecske pavilon
11:30-13:30 Szabadon ugró I. forduló
Helyszín: Szabadon ugrató folyosó
13:00-14:00 Charolais küllemi bírálat
Helyszín Állattenyésztési Kiállítási tér
13:00- 15:00 Nemzetközi EuroSheep Nemzeti workshop Juhtenyésztők részére
Helyszín: Debreceni Egyetem MÉK
13:15-13:30 Drón bemutató
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér „A” szektor
13:30-14:00 Készenléti Rendőrség Nemzeti Lovas Díszegység karusszel bemutatója
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér „A” szektor
14:00-16:00 Limousin és Blonde d'Aquitaine show bírálat
Helyszín: Húsmarha szektor
14:00-16:00 Ló tenyészállat felvezetés és bírálat
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér „A” és „B”szektor
16:00-16:30 Gidrán karusszel a Debreceni Egyetem MÉK hallgatói bemutatásában
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér „A” szektor
16:30-17:00 Nemzeti kincseink- Állami ménesek fogat karusszele
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér „A” szektor
17:00- 18:00 Szarvasmarha közönségprogramok (nyírási, fejési bemutató)
Helyszín: Szarvasmarha pavilon
17:00-18:00 Záró kép: Fogatparádé
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér „A” szektor
Szakmai programok  
10:00-12:00 Növénytermesztési Kerekasztal beszélgetés
Helyszín: Debreceni Egyetem Böszörményi úti campus Sertés pavilon
Téma: Háború a szomszédban, aszály, elszabadult input árak, lehet-e így nyereségesen termelni?
(Az előadások részletes programja a Konferenciák menüben)
10:00-14:00 HORTICO Zöldség-Gyümölcs Kertészeti Konferencia
Helyszín: Debreceni Egyetem Böszörményi úti campus - Sertés pavilon
Téma: "Lenni vagy nem lenni…" – a zöldség-gyümölcs ágazat fejlődési lehetőségei és korlátai az öntözés tükrében
(Az előadások részletes programja a Konferenciák menüben)
14:00-16:00 Állattenyésztési kerekasztal beszélgetés
Helyszín: Debreceni Egyetem Böszörményi úti campus, Sertés pavilon
Téma: Elmondható-e, hogy válságban a Magyar állattenyésztés?
(Az előadások részletes programja a Konferenciák menüben)
12:00-14:00 Erdélyi gazdaszervezetek találkozója
Helyszín: Tenisz csarnok, külön terem
13:00-14:00 Nyúl-j bele, nyúlfogyasztást népszerűsítő program
Helyszín: Nyúl Pavilon
Állattenyésztési kiállítási tér  
10:00 Virágkarnevál Kupa Díjugrató verseny 105 cm
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér „A” szektor
10:00-11:00 Virágkarnevál Kupa Díjugrató verseny 110 cm
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér „A” szektor
11:00- 13:00 Ünnepélyes díjkiosztó: szarvasmarha; juh-kecske, baromfi, ló
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér „A” szektor
13:00-15:00 Magyar juh –Hortobágyi racka – nap Fajta ismertető és tenyészállat bemutató
Helyszín: Juh pavilon
13:00-14:00 Ló elővezető verseny I.
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér „A” szektor
14:00-14:15 Permetező Drón bemutató
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér „B” szektor
14:00-14:45 Magyar pásztorkutyák fajtabemutatója
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér „A” szektor
14.45-15:00 Varázsszőnyeg - Szabó Csaba hidegvérű ménbemutatója
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér „A” szektor
14:30-15:30 Mit mutatnak a számok? A Limousin és Blonde d'Aquitaine Tenyésztők Egyesületének gyakorlati bemutatója
Helyszín: Húsmarha szektor
15:00-16:00 Virágkarnevál Kupa Díjugrató verseny 120-125 cm Debrecen Város nagydíja
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér „A” szektor
16:00-16:15 Virágkarnevál kupa díjátadó
Helyszín:Állattenyésztési kiállítási tér „A” szektor
16:15-16:30 Permetező Drón bemutató
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér „B” szektor
16:30-17:30 Magyar kutyafajták terelő bemutatója
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér „A” szektor
17:00- 18:00 Szarvasmarha közönségprogramok (nyírási, fejési bemutató)
Helyszín: Szarvasmarha pavilon
17:30-17:45 A törpék és az óriás – Kötélhúzás Dezsővel - Szabó Csaba hidegvérű ménbemutatója
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér „A” szektor
17:45- 18:00 Gidrán karusszel a Debreceni Egyetem MÉK hallgatói bemutatásában
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér „A” szektor
18:00- Záró kép: Nemzeti kincseink Fogatparádé
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér „A” szektor
Szakmai Programok 
10:00-13:30 Koncentrált Tejű Fajták Tenyésztő Egyesületének Közgyűlése
Helyszín: Debreceni Egyetem Böszörményi úti campus – Tenisz csarnok külön terem
10:00-12:00 Nemzeti Agrárgazdasági Kamara
Helyszín: Debreceni Egyetem Böszörményi úti campus - Sertés pavilon
Agrárfórum
(Az előadások részletes programja a Konferenciák menüben)
10:00-12:00 Magyar Hidegvérű Lótenyésztő Országos Egyesülete „Nemzeti kincsünk, védett történelmi lófajtánk, a magyar hidegvérű” – kerekasztal beszélgetés
Helyszín: K pavilon
(Az előadások részletes programja a Konferenciák menüben)
Állattenyésztési kiállítási tér  
10:00-16:00 Országos terelőverseny
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér „C” szektor a szarvasmarha pavilon mellett
10:00-11:00 Ló tenyészállat felvezetés- Hidegvérű fajtacsoport Kötélhúzás Dezsővel - Szabó Csaba hidegvérű ménbemutatója
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér „A” szektor
11:00-11:15 Permetező Drón Bemutató
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér "A" szektor
11:15-12:20 Szarvasmarha fajtabemutató
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér
11:00 – 13:00 Magyar merinó nap Fajta ismertető és tenyészállat bemutató
Helyszín: Juh pavilon
11:30-13:30 Szabadon ugró II. forduló
Helyszín: Szabadon ugrató folyosó
12:30-12:50 Csikósbemutató
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér „A” szektor
12:50-14:00 Ló tenyészállat felvezetés – Melegvérű fajtacsoport
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér „A” szektor
14:00-16:00 Karnevál kupa Fogathajtó verseny
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér „A” szektor
14:00- 15:00 Szakszerű Szarvasmarha csülökápolás Leholand Kft. bemutatója
Helyszín: Szarvasmarha pavilon
15:00-16:00 Nézd a járását, a csípője ringását- Küllemi bírálati bemutató A Limousin és Blonde d'Aquitaine Tenyésztők Egyesületének gyakorlati bemutatója
Helyszín: Húsmarha szektor
16:00-16:30 Karnevál kupa eredményhirdetés és díjkiosztó Országos terelőverseny eredményhirdetés és díjkiosztó
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér „A” szektor
16:30-16:45 Varázsszőnyeg -Szabó Csaba hidegvérű ménbemutatója
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér „A” szektor
16:30-16:45 Drónbemutató
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér „B” szektor
16:45-17:00 Gidrán karusszel a Debreceni Egyetem MÉK hallgatói bemutatásában
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér „A” szektor
17:00-18:00 Szarvasmarha közönségprogramok (nyírási, fejési bemutató)
Helyszín: Szarvasmarha pavilon
17:00 - 18:00 Nemzeti kincseink- Állami ménesek fogat karusszele
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér „A” szektor
18:00- Záró kép: Fogatparádé
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér „A” szektor
Állattenyésztési kiállítási tér  
10:00-11:00 Ló tenyészállat felvezetés- Hidegvérű fajtacsoport Kötélhúzás Dezsővel - Szabó Csaba hidegvérű ménbemutatója
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér „A” szektor
11:00 – 13:00 Ile de france nap Fajta ismertető és tenyészállat bemutató
Helyszín: Juh pavilon
11:00-11:15 Permetező Drón bemutató
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér "A" szektor
11:15-12:20 Szarvasmarha fajtabemutató
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér „A” szektor
12:30-12:45 Csikósbemutató
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér „A” szektor
12:45-13:00 Gidrán karusszel a Debreceni Egyetem MÉK hallgatói bemutatásában
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér „A” szektor
13:00-14:00 Ló tenyészállat felvezetés- Melegvérű fajtacsoport
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér „A” szektor
14:00-15:00 Nézd a járását, a csípője ringását- Küllemi bírálati bemutató A Limousin és Blonde d'Aquitaine Tenyésztők Egyesületének gyakorlati bemutatója
Helyszín: Húsmarha szektor
14:00-14:15 Drónbemutató
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér „B” szektor
14:10-15:10 Népies fogatok ügyességi versenye
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér „A” szektor
15:10-15:30 Kötélhúzás Dezsővel- Szabó Csaba hidegvérű ménbemutatója
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér
15:30-16:30 Ló elővezető verseny II. - Döntő
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér
16:30-17:30 Nemzeti kincseink- Állami ménesek fogat karusszele
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér „A” szektor
17:30- Záró kép: Fogatparádé Elővezető verseny, Szabadon ugró eredményhirdetés
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér „A” szektor
A programváltoztatás jogát fenntartjuk!
2014 © V-Trade Kft. - Minden jog fenntartva
x x x