Programok

 Szakmai programok  
10:00–13:00 A kiállítás ünnepélyes Megnyitója
Helyszín: Debreceni Egyetem Böszörményi úti campus Farmer Expo szabad területe

Köszöntők: Vaszkó László kiállításigazgató, Prof. Dr. Bács Zoltán a Debreceni Egyetem Kancellárja.
Üdvözlő beszédet mond: Éder Tamás Nemzeti Agrárgazdasági Kamara Élelmiszeriparért felelős országos alelnöke, Dr. Papp László, DMJV Polgármestere, Kósa Lajos, Országgyűlési képviselő, DMJV korábbi polgármestere
10:00-13:00 Díjátadók
10:00-13:00 Magyarok Kenyere Program-Megyei Kenyérünnep
Felszólal: Jakab István, az Országgyűlés Alelnöke, a MAGOSZ elnöke, Nt. Czető Norbert, református lelkész
Dr. Nagy István Agrárminiszter: Megnyitó beszéd
13:00–14:00 Kiállítás bejárása
16:00-18:00 Erdélyi Gazdaszervezetek találkozója a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara Hajdú-Bihar Megyei Szervezetének szervezésében
Helyszín: K pavilon
  Állattenyésztési kiállítási tér  
10:00-12:00 Ünnepélyes megnyitó  
12:00-13:00 Szünet (Pályakarbantartás, pályaberendezés)
Állattenyésztési kiállítási tér
 
13:00-13:30 Magyar-tarka show bírálat
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér „B” szektor szarvasmarha ring
 
13:00-15:00 Juh-kecske tenyészállat show bírálat
Helyszín: Juh-kecske pavilon
13:00:13:30 Készenléti rendőrség bemutatója
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér A szektor
13:30-14:00 Jersey show bírálat
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér „B” szektor szarvasmarha ring
13:30-14:30 Dobrovitz József Edzőtábor fogatok részére
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér „A” szektor
14:00-14:30 Holstein fríz egyéni és ivadékcsoport show bírálat
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér „B” szektor szarvasmarha ring
14:00-15:00 Szabadon ugró I. forduló
Helyszín: Szabadon ugrató folyosó
14:30-15:00 Fjord working equitation
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér „A” szektor
15:00-15:30 Limousin és Blonde d'Aquitaine show bírálat
Helyszín: Szarvasmarha pavilon előtti füves terület
15:00-16:00 Ló tenyészállat felvezetés
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér „A” szektor
16:00-16:30 Nomád lovas bemutató; köböre (kökpar) játék bemutató
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér „A” szektor
16:30-17:20 Dobrovitz József Edzőtábor fogatok részére
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér „A” szektor
17:00-18:00 Szarvasmarha közönségprogramok (nyírási, fejési bemutató)
Helyszín: Szarvasmarha pavilon
17:20-17:30 Varázsszőnyeg - Szabó Csaba hidegvérű ménbemutatója
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér
17:30-18:00 Huculösvény
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér „A” szektor
18:00-18:20 Korta Porta Póni agility
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér „A” szektor
18:20-18:30 Kötélhúzás – 6457 Tiszaföldvár 312 Dezső hidegvérű mén és Szabó Csaba bemutatója
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér „A” szektor
18:30- Záró kép: Fogatparádé
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér „A” szektor
  Napközben lovaglási lehetőség, pónis-kutyás gyermek foglalkozás
Szakmai programok  
10:00-15:00 HORTICO Zöldség-Gyümölcs Kertészeti Konferencia
Helyszín: Debreceni Egyetem Böszörményi úti campus - K pavilon
Téma: „Égető kérdések az ipari zöldség termékpályán -csemegekukorica, zöldborsó"
(Az előadások részletes programja a Konferenciák menüben)
10:00–13:30 Koncentrált Tejű Fajták Tenyésztő Egyesületének Közgyűlése
Helyszín: Debreceni Egyetem Böszörményi úti campus – Tenisz csarnok külön terem
14:00–15:00 Agrárgazdasági Fórum
Helyszín: Debreceni Egyetem Böszörményi úti campus - Sertés pavilon
Téma: „Az elkövetkezendő 1 év pályázati, pénzügyi és vidékfejlesztési forrásai és lehetőségei”
15:30–17:30 Szarvasmarha szakmai fórum
Helyszín: Debreceni Egyetem Böszörményi úti campus - K pavilon
Téma: „A tejben rejlő lehetőségek”; „A szarvasmarhaágazat helyzete, kilátásai és helyettesítő termékei” ; „A Holstein-fríz genetikában rejlő lehetőségek a profittermelés szolgálatában.”
(Az előadások részletes programja a Konferenciák menüben)
15:30–17:30 Sertés szakmai fórum
Helyszín: Debreceni Egyetem Böszörményi úti campus - Sertés pavilon
Téma: "Digitális és innovatív fejlesztések".
(Az előadások részletes programja a Konferenciák menüben)
15:30–17:30 Baromfi szakmai fórum
Helyszín: Debreceni Egyetem Böszörményi úti campus – Tenisz csarnok külön terem
Téma: „Kis lépés az emberiségnek, nagy lépés a baromfi ágazatnak” A baromfi telepek nyilvántartó rendszerének előnyei ; „Hogyan tovább baromfi ágazat?”; „A befektetett energia megtérül! Innovatív digitális megoldás a baromfitermelésben”
(Az előadások részletes programja a Konferenciák menüben)
Állattenyésztési kiállítási tér  
10:00-11:00 Dobrovitz József Edzőtábor fogatok részére
11:00-13:00 Ünnepélyes díjkiosztó: juh-kecske, baromfi, szarvasmarha, ló
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér
13:00-13:20 Lószínek bemutató
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér
13:20-14:30 Lovaglási stílusok a nagyvilágból
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér
14:00-17:00 Gyermek ügyességi lovasverseny
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér „B” szektor
14:30-14:45 Varázsszőnyeg - Szabó Csaba hidegvérű ménbemutatója
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér „A” szektor
14:45-15:15 Huculösvény
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér „A” szektor
15:15-15:35 Korta Porta Póni agility
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér „A” szektor
15:35-15:45 Kötélhúzás – Erő-lóerő harca - 6457 Tiszaföldvár 312 Dezső hidegvérű mén és Szabó Csaba bemutatója
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér „A” szektor
15:45-16:45 Ló elővezető verseny I.
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér „A” szektor
16:55-17:05 Gidrán karusszel a Debreceni Egyetem MÉK hallgatói bemutatásában
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér „A” szektor
17:00- Szarvasmarha közönségprogramok (nyírási, fejési bemutató)
Helyszín: Szarvasmarha pavilon
17:05-17:25 Fjord working equitation
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér „A” szektor
17:25-17:35 Hidegvérű karusszel a Debreceni Egyetem MÉK hallgatói bemutatásában
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér „A” szektor
17:35-18:00 Nomád lovas bemutató; köböre (kökpar) játék bemutató
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér „A” szektor
18:00- Záró kép: Fogatparádé
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér „A” szektor
  Napközben lovaglási lehetőség, pónis-kutyás gyermek foglalkozás
Szakmai Programok 
10:00-17:00 Nemzeti Agrárgazdasági Kamara Hajdú-Bihar Megyei Szervezetének szakmai fórumai
Helyszín: Debreceni Egyetem Böszörményi úti campus - Sertés pavilon. (Az előadások részletes programja a Konferenciák menüben).
10:00–13:00TAB Földügyi konferencia (Zártkörű rendezvény – TAB vezetőségi tagok számára)
14:00 - 14:30 Vidékfejlesztési Fórum
Helyszín: Debreceni Egyetem Böszörményi úti campus - Sertés pavilon
Téma: „A Vidékfejlesztési Program rendelkezésre álló forrásai és tervezett pályázatai” ; „A Vidékfejlesztési Program aktuális pályázatai lehetőségei”
10:30–12:00 A Magyar Juhtenyésztők és Kecsketenyésztők Szövetségének szakmai fóruma
Helyszín: Debreceni Egyetem Böszörményi úti campus - K pavilon
Téma: „A legeltetéses állattartás és a gyepgazdálkodás kilátásai”
(Az előadások részletes programja a Konferenciák menüben)
10:30–15:00 Első Agrár és Élelmiszeripari Innovációs Klaszter Szakmai Nap
Helyszín: Debreceni Egyetem Böszörményi úti campus – Tenisz csarnok külön terem
Téma: „Nemzetközi és hazai együttműködésben rejlő lehetőségek”
(Az előadások részletes programja a Konferenciák menüben)
Állattenyésztési kiállítási tér  
10:00-11:00 Virágkarnevál Kupa Díjugrató verseny 105 cm
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér
10:30-12:00 Juhtenyésztési szakmai nap- NAK Gyepgazdálkodási munkacsoport előadásai a gyepgazdálkodás aktuális kérdéseiről
Helyszín: Juh pavilon
11:00-12:20 Szarvasmarha fajtabemutató
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér
12:30-13:30 Virágkarnevál Kupa Díjugrató verseny 110 cm
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér
13:30-13:50 Fjord working equitation
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér
13:50-14:00 Hidegvérű karusszel a Debreceni Egyetem MÉK hallgatói bemutatásában
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér
14:00-14:20 Nomád lovas bemutató; köböre (kökpar) játék bemutató
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér
14:00-15:00 Mit mutatnak a számok? A Limousin és Blonde d'Aquitaine Tenyésztők Egyesületének gyakorlati bemutatója
Helyszín: A szarvasmarha pavilon előtti terület
14:20-14:30 Gidrán karusszel a Debreceni Egyetem MÉK hallgatói bemutatásában
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér
14:30-14:50 Korta Porta Póni agility
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér
14:30- 15:30 A gyakorlati lótakarmányozás kérdései a sport és a tenyésztés tükrében nemzetközi tapasztalatok alapján
Előadó: Suta Éva – Ló- Tündér Kft ügyvezetője
Helyszín: Ló pavilon
15:00- 16:00 Szakszerű Szarvasmarha csülökápolás Leholand Kft- Tóth József bemutatója
Helyszín: Szarvasmarha pavilon
15:00-16:00 Virágkarnevál Kupa Díjugrató verseny 120-125 cm Debrecen Város nagydíja
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér
16:00-16:15 Virágkarnevál kupa díjátadó
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér
16:15:16:30 Varázsszőnyeg - Szabó Csaba hidegvérű ménbemutatója
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér
16:30-18:00 Lovaglási stílusok a nagyvilágból
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér
17:00 -18:00 Szarvasmarha közönségprogramok (nyírási, fejési bemutató)
Helyszín: Szarvasmarha pavilon
18:00- Záró kép: Fogatparádé
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér
  Napközben lovaglási lehetőség, pónis-kutyás gyermek foglalkozás
Állattenyésztési kiállítási tér  
10:00-10:20 Nomád lovas bemutató; köböre (kökpar) játék bemutató
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér
10:20-10:35 Varázsszőnyeg (Szabó Csaba hidegvérű ménbemutatója)
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér
10:35-10:55 Fjord working equitation
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér
11:00-12:30 Szarvasmarha fajtabemutató
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér
11:30-12:30 Szabadon ugró II
Helyszín: Szabadon ugrató folyosó
12:30-12:40 Gidrán karusszel a Debreceni Egyetem MÉK hallgatói bemutatásában
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér
13:00-14:00 Virágkarnevál Kupa Fogathajtó verseny I. forduló
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér
14:00-15:00 Mit mutatnak a számok? A Limousin és Blonde d'Aquitaine Tenyésztők Egyesületének gyakorlati bemutatója v
Helyszín: A szarvasmarha pavilon előtti terület
14:00-15:00 Ló tenyészállat felvezetés
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér
15:00-16:00 Virágkarnevál Kupa Fogathajtó verseny II. forduló
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér
16:00-16:15 Virágkarnevál kupa díjátadó
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér
16:00-16:15 Kötélhúzás- Erő-lóerő harca (Szabó Csaba hidegvérű ménbemutatója)
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér
16:15-17:00 Ló elővezető verseny II. - Döntő
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér
17:00-17:30 Ló szépségverseny
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér
17:30- Elővezető verseny, Szabadon ugró; Szépségverseny eredményhirdetés, Záró kép: Fogatparádé
Helyszín: Állattenyésztési kiállítási tér
 
 Napközben lovaglási lehetőség, pónis-kutyás gyermek foglalkozás
A programváltoztatás jogát fenntartjuk!
 
2014 © V-Trade Kft. - Minden jog fenntartva
x x x