Programok

10:00 -10:15 A kiállítás ünnepélyes megnyitója, köszöntők
Helyszín: Debreceni Egyetem Böszörményi úti campus Színházterem
10:15-10:30 Díjátadók
10:30-10:45 Új Kenyér Ünnepe, Kenyérszentelés
10:50-13:00 A JÖVŐ A MI KEZÜNKBEN VAN? ÖKOLÓGIAILAG FENNTARTHATÓ MEZŐGAZDASÁG A KLIMATIKUS VÁLTOZÁSOK KÖZEPÉN V-Trade Kiállítások Kft. és Nemzeti Agrárgazdasági Kamara közös szervezésében
A RENDEZVÉNY VÉDNÖKE: DR. ÁDER JÁNOS, KÖZTÁRSASÁGI ELNÖK
10:50-11:00 Dr. Áder János, Köztársasági elnök video üzenete
11:00-11:30 Rui Almeida, Executiv Director; Consulai Agro-Industrial
A portugáliai Alqera-nál létrehozott, a világ legnagyobb stratégiai vízkészletét biztosító víztározó hatása a portugál mezőgazdaságra.
11:30-11:50 Nemzeti Agrárgazdasági Kamara állásfoglalása
Luzsi József, Vidékfejlesztésért felelős országos alelnök
11:50-12:50 Dr. Nagy István Agrárminiszter, tavaly Debrecenben felvillantott két nagy témakörének folytatása:
Az ökológiailag fenntartható mezőgazdaság, klímaváltozás hatásai, víz, vízgazdálkodás; Oktatás, tudástranszfer, technológia, modernizálás
13:00-18:00 Sertéstenyésztési Konferencia
"Digitalizáció a sertéstartásban"
Helyszín: Magház
14:00-18 HORTICO Zöldség-gyümölcs Kertészeti konferencia
"A klímaváltozás hatása a zöldség és gyümölcstermesztésben"
Helyszín: Fényház
10:00-10:30 Magyar-tarka show bírálat
Helyszín: Állattenyésztési bemutató tér
10:30-11:00 Jersey show bírálat
Helyszín: Állattenyésztési bemutató tér
11:00-13:00 Juh-kecske tenyészállat bírálat
Helyszín: Juh-kecske pavilon
11:00-13:30 Holstein fríz egyéni és ivadékcsoport show bírálat
Helyszín: Állattenyésztési bemutató tér
12:30-13:30 Szabadon ugrató I. forduló
Helyszín: Akadályugrató pálya
13:30-14:30 Limousin és Blonde d'Aquitaine show bírálat
Helyszín: Szarvasmarha pavilon előtti füves területen
13:40-14:00 Kisbéri és Gidrán Lótenyésztő Országos Egyesület bemutatója
Helyszín: Állattenyésztési bemutató tér
14:00-14:45 Ló tenyészállatok felvezetése
Helyszín: Állattenyésztési bemutató tér
14:45-15:00 Lószínek bemutató
Helyszín: Állattenyésztési bemutató tér
15:00-15:30 Mini-Max – A legkisebb lovaktól a legnagyobbakig
Helyszín: Állattenyésztési bemutató tér
15:45-16:15 Fjord working equitation
Helyszín: Állattenyésztési bemutató tér
16:30-17:00 Ügyességi Fogatverseny bemutató I.
Helyszín: Állattenyésztési bemutató tér
17:00-17:45 Fogatparádé
Helyszín: Állattenyésztési bemutató tér
9:00-14:00 Sertéstenyésztési konferencia
„Mindennapi megoldások a sertéstartásban”
Helyszín: Magház
9:00- 13:30 Baromfitenyésztési konferencia
„Aktualitások a baromfi iparban”
Helyszín: K pavilon
9:30- 16:45 Növénytermesztési konferencia
„Fenntartható kukoricatermesztés”
Helyszín: Fényház
14:00- 18:15 Szarvasmarhatenyésztési konferencia
„Tartási, takarmányozási válaszok a XXI. század kihívásaira”
Helyszín: K pavilon
14.00 Magyar-Román-Ukrán Üzletembertalálkozó
Helyszín: Magház (Aula)
10:30-13:30 Ünnepélyes díjkiosztó: juh-kecske, baromfi, szarvasmarha, ló
Helyszín: Állattenyésztési bemutató tér
13:30-13:45 Kötélhúzás- Erő-lóerő harca
Helyszín: Állattenyésztési bemutató tér
13:45-14:30 Ló tenyészállat felvezetés
Helyszín: Állattenyésztési bemutató tér
14.40-15:15 Ló elővezető verseny I.
Helyszín: Állattenyésztési bemutató tér
15:15-15:30 Lószínek bemutató
Helyszín: Állattenyésztési bemutató tér
15.30-16:00 Fjord working equitation
Helyszín: Állattenyésztési bemutató tér
16:00-16:30 Mini-Max - A legkisebb lovaktól a legnagyobbakig
Helyszín: Állattenyésztési bemutató tér
16:30-17:00 Ügyességi Fogatverseny bemutató II.
Helyszín: Állattenyésztési bemutató tér
17:00-17:45 Fogatparádé
Helyszín: Állattenyésztési bemutató tér
17:00- Szarvasmarha közönségprogramok (nyírási, fejési bemutató)
Helyszín: Szarvasmarha pavilon
10:30-11:30 Mini-Max - A legkisebb lovaktól a legnagyobbakig
Helyszín: Állattenyésztési bemutató tér
11:30-13:00 Szarvasmarha fajtabemutató
Helyszín: Állattenyésztési bemutató tér
13:00-13:10 Kötélhúzás- Erő-lóerő harca
Helyszín: Állattenyésztési bemutató tér
13:10-14:10 Szarvasmarha felvezetők ügyességi versenye
Helyszín: Állattenyésztési bemutató tér
13:00-14:00 Szabadon ugró II
Helyszín: Szabadon ugrató pálya
14:10-14:30 Kisbéri és Gidrán Lótenyésztő Országos Egyesület bemutatója
Helyszín: Állattenyésztési bemutató tér
14:30-14:45 Lószínek bemutató
Helyszín: Állattenyésztési bemutató tér
14:45-15:30 Ló tenyészállat bemutató
Helyszín: Állattenyésztési bemutató tér
15.30-16:00 Fjord working equitation
Helyszín: Állattenyésztési bemutató tér
16:00-16:30 Mini-Max - A legkisebb lovaktól a legnagyobbakig
Helyszín: Állattenyésztési bemutató tér
16:30-17:00 Gyerek lovas ügyességi bemutató verseny
Helyszín: Állattenyésztési bemutató tér
17:00-17:45 Fogatparádé
Helyszín: Állattenyésztési bemutató tér
17:00 Szarvasmarha közönségprogramok (nyírási, fejési bemutató)
Helyszín: Szarvasmarha pavilon
10:00-13:00 Szarvasmarha fajtabemutató
Helyszín: Állattenyésztési bemutató tér
10:30-12:00 Szakmai továbbképzés juh és kecsketartók számára
Helyszín: Juh-kecske pavilon
12:00-13:00 Juh- és kecske tenyészállat és fajtabemutató, értékesítési nap
Helyszín: Juh- és kecske pavilon
13:00-13:30 Mini-Max - A legkisebb lovaktól a legnagyobbakig
Helyszín: Állattenyésztési bemutató tér
13:30-14:15 Ló tenyészállat felvezetés
Helyszín: Állattenyésztési bemutató tér
14:15-14:30 Lószínek bemutató
Helyszín: Állattenyésztési bemutató tér
14:30-14:50 Kisbéri és Gidrán Lótenyésztő Országos Egyesület bemutatója
Helyszín: Állattenyésztési bemutató tér
14:30-15:30 Szarvasmarha csülökápolási bemutató
Helyszín: Szarvasmarha pavilon
15:00-15:30 Fjord working equitation
Helyszín: Állattenyésztési bemutató tér
15:30-16:00 Gyerek lovas ügyességi bemutató verseny
Helyszín: Állattenyésztési bemutató tér
16:00-16:15 Kötélhúzás- Erő-lóerő harca
Helyszín: Állattenyésztési bemutató tér
16:15-17:00 Ló elővezető verseny II. - Döntő
Helyszín: Állattenyésztési bemutató tér
17:00-17:45 Fogatparádé
Helyszín: Állattenyésztési bemutató tér
  A programváltoztatás jogát fenntartjuk.